Anna Craenen ny ambassadör i Havanna


Anna Craenen är idag chef för Konsulära gruppen på Enheten för konsulära och civilrättsliga ärenden i UD. Hon har tjänstgjort vid representationen i Bryssel och på ambassaderna i Berlin och Zagreb. Hon har arbetat på flera enheter i UD bland annat som biträdande chef för Afrikaenheten och som bemanningschef på Personalenheten.

Uppläsning av artikel

GRATIS NYHETSBREV – ANMÄL DIG HÄR!

* indicates required

Global Bar Magazine följer utvecklingen i världen. Du får våra senaste rapporteringar direkt i din inkorg.

Dina uppgifter används endast för att ge dig nyheter från Global Bar Magazine och Global Bar. Du kan avbryta din prenumeration genom att klicka på unsubscribe-länken i sidfoten på nyhetsbrevet.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.